parallax background

Yabancı Dil Eğitimi
Gelişim Evi Dil Eğitimleri

Düşünce dilden,
dil düşünceden doğar.

Gelişim Evi Dil Eğitimi

‘’Bir lisan, bir insan’’ kelimesini hepimiz biliriz ve bu kelimedeki gibi dil bilmek ve bunu kullanmak bireylere olumlu olarak çok fazla şey katmaktadır. Dil bir iletişim aracı olarak görülse de aslında bir iletişim aracı olmaktan çok daha fazlasıdır.

Anlam ifade etmenin sistemsel tek yoludur. Bireyin bebeklikten yetişkinliğe kendini bağımsız olarak ifade etmesinin, sosyalleşmesinin ve eğitiminin gelişmesini sağlamaktadır. Her dilin kendine özgü ritmi, ruhu, kültürel özellikleri vardır ve kısacası her dil ayrı bir zenginliktir. Bilim insanlarına göre dünyamızda 6000’den çok daha fazla dil konuşulmaktadır fakat politik güçler sonucunda dünyamızda tanınan dillerin sayısı 100’ü geçmemektedir.

Eğitim hayatımızın başlangıcından beri öğrendiğimiz dil aileleri ve grupları vardır ve hatırlamak isterseniz, Ural-Altay dil ailesi, Afrika-Asya dil ailesi, Hint-Avrupa dil ailesi başlıca ailelerdir. Türkçemiz, Ural-Altay dil ailesine bağlıdır. Bazı diller aynı dil grubuna ait olmasından rahatlıkla o dili konuşan kişilere çağrışım yapmaktadır. Örnek olarak Fransızca bilen bir kişi İtalyanca ve İspanyolca dillerini çok daha çabuk öğrenerek anlamaktadır.

İnsanoğlu, birden fazla dil konuşma yeteneğine sahiptir ve tek dil dayatmasının hiçbir değeri ve anlamı yoktur. Dünyamızın yarısından çok daha fazlasında birden fazla dil konuşulmaktadır. Fakat ülkemizde bu oran oldukça düşüktür. Birden fazla dil bilmenin son zamanlarda öneminin çok fazla anlaşılmasından kaynaklı ülkemizde yabancı dil öğrenmenin önemi giderek değer kazanmaktadır. Avrupa ülkeleri ile gelişen ilişkilerimiz ve ülkemizin dışa açılması sonucunda yabancı dil ihtiyacı da bu orantıda giderek artmaktadır. Bu oranın artmasından kaynaklı olarak ülkemizde devlet kurumları tarafından yeterli dil eğitim kapasitesine ulaşılamadığından özel eğitim kurumlarına ihtiyaç çok fazla artış göstermiştir.

"Dil, düşüncenin evidir."
Martin Heidegger

Yabancı Dil

Gelişim Evi olarak yaşanan bu sıkıntı sonrasında Yabancı Dil Eğitim Programını oluşturmakta ve uzun yıllardır bu alanda katılımcılarımıza eğitim vermekteyiz.

Gelişim Evi olarak sunmuş olduğumuz dil eğitimlerinde eğitimli personellerimiz ve dil öğretmenlerimizin olması yeni bir dil öğretmek ve bu işi yeterli ciddiyetle sağlıyor olmamız aynı zamanda bireysel ihtiyaçları tespit ederek bu ihtiyaçlara yönelik kişiye özel eğitim programları sunmamız bu alanda en iyi eğitim veren kurumlar arasında olmamızı ve diğer kurumlara da öncelik etmemizi sağlamaktadır.

Eğitim alan katılımcılarımıza dil eğitiminin daha kolay, kalıcı ve keyifli hale getirilerek öğretmenin tüm adımlarını araştırarak ve sürekli kurumuzu geliştirerek sağlamaktayız. Sınıf boyutlarımız ve sınıf içi öğrenci sayılarımız amacımıza uygun şekilde düzenlenmiştir.

Öğretilecek dillerde katılımcıların hedeflerine dair gerekli zaman çizelgesi belirlenerek daha hızlı ve kalıcı bir şekilde gerekli eğitimleri vermek önceliğimizdir. Ayrıca sunmuş olduğumuz tüm eğitim programlarında olduğu gibi dil eğitimi programlarımızda da online eğitim verilmektedir. Online ya da sınıf içi eğitimleri tamamen katılımcının kararına bağlıdır. Eğer çok fazla çalışıyorsanız veya seyahat ediyorsanız muhtemelen Gelişim Evi Online Dil Programlarımızı tercih etmeniz uygun olacaktır.

Online eğitimlerimiz ile nerede, ne zaman çalışacağınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Gelişim Evi Dil Programı çatısı altında eğitim veren tüm eğitmenlerimiz sizlere yabancı dil becerisini kazandırmaya ve geliştirmenizi sağlamaya yeterli eğitime sahiptirler.

Gelişim Evi olarak sunduğumuz dil eğitim programlarında yalnızca öğrenilmek istenilen dilin dil bilgisini değil aynı zamanda konuşma ve dinlemenin de parçası olduğu söylemek isteriz.

Eğitmenlerimiz verilen derslerde asıl amaç olarak bireye dil öğrenmede yardımcı olmak olduğundan yapılan hatalara gerekli açıklamaları yaparak ve şüphelere cevap vererek hızlı bir şekilde gelişmeyi ve öğretmeyi hedef alırlar.

Diğer eğitim programlarımızda da olduğu gibi ‘’Gelişim Evi Dil Eğitimi Programı’’ na katılan tüm katılımcılarımıza sertifika verilmektedir.